REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje alternatywne

Rekin znad Izary

Retro jest w cenie. W popularnym serialu kryminalno-komediowym „Na wariackich papierach" Bruce Willis, odtwórca głównej roli, zasiadał za kierownicą srebrnego BMW Serii 6. Wiele pań pewnie wzdychało do gwiazdora, ale panowie raczej do tego pięknego coupé.
Ten odcień czerwieni ma fabryczną nazwę Zinnoberrot 138, czyli po prostu cynober.
www.stacjaklasyki.pl

BMW serii 6 to dziś legenda. Oznaczone kodem fabrycznym E24 zastąpiło bardzo popularny swego czasu model E9. To od niego wzięło charakterystyczny, ścięty przód, który przypomina rekini pysk i zainspirował do takiego właśnie przydomka. „Rekin" jest sportowym coupé klasy wyższej. Zaprojektowany przez Paula Bracqa wóz ma kapitalne linie nadwozia. Przez wielu specjalistów od designu są one uznawane za jedne z najlżejszych form lat 70. i 80., jeżeli chodzi o nadwozia dwudrzwiowe i czteromiejscowe. Był produkowany od 1975 do 1989 r., w sumie w niespełna 90 tys. egzemplarzy.

Jak na klasę premium przystało, niemiecki model miał świetne wyposażenie. Znajdziemy w nim m.in.: ABS, elektrycznie ustawiane lusterka, klimatyzację manualną, tempomat, centralny zamek, podgrzewane lusterka boczne, elektryczne szyby przednie. Na rynku jest w czym wybierać. Popularny serwis z ogłoszeniami motoryzacyjnymi wyświetla ponad 20 ofert. To przeważnie auta z lat 80. Ich ceny są bardzo różne i mają na pewno odzwierciedlenie w jakości. Wynoszą od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wyróżnia się kilka propozycji powyżej 100 tys. zł, to jednak wyjątki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA