Handel i konsumpcja

Duży popyt na akcje Dadelo

Stopa redukcji w transzy detalicznej w ofercie publicznej Dadelo wyniosła 91,37 proc.
Foto: materiały prasowe

Inwestorzy indywidualni złożyli 5927 zapisów na ponad 10,4 mln akcji. Liczba akcji przeznaczona dla tej grupy wynosiła 0,9 mln akcji. Do inwestorów instytucjonalnych trafi 3,7 ml akcji.

Oferta spółki internetowej specjalizującej się w sprzedaży rowerów, części i akcesoriów oraz odzieży rowerowej, należącej do Grupy Oponeo.pl, obejmuje łącznie 4,6 mln nowych akcji. Cena w ofercie publicznej Dadelo wynosi 18 zł za sztukę, co oznacza, że wartość IPO wyniesie 82,8 mln zł brutto, a wycena spółki sięgnie ponad 200 mln zł.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że inwestorzy nam zaufali i docenili perspektywy rozwoju Dadelo, składając tak liczne zapisy w ofercie publicznej. Bardzo się cieszę, że będę mógł wprowadzić kolejną, po Oponeo.pl spółkę na warszawską giełdę, pozyskując środki, które pozwolą nam znacząco rozszerzyć ofertę naszego sklepu, co szybko przełoży się na zwiększenie naszych udziałów w rynku i dalszy wzrost przychodów i wyników Dadelo - komentuje Ryszard Zawieruszyński, prezes Dadelo.

Środki z IPO Dadelo planuje wykorzystać na dalszy rozwój swojej działalności poprzez inwestycje w zapasy i rozbudowę oferty produktowej do ok. 20–25 tys. jednostek magazynowych, na co zamierza przeznaczyć około 90–92 proc. wpływów z oferty (około 60–70 mln zł). Około 8–10 proc. wpływów (około 6,5 mln zł) ma być przeznaczone na rozwój infrastruktury magazynowej. Zarząd Dadelo liczy, że rozbudowa oferty w połączeniu z rosnącym znaczeniem sprzedaży online pozwoli rozwijać się spółce w co najmniej kilkudziesięcioprocentowym tempie w najbliższych latach.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.