Handel i konsumpcja

DESA z oficjalną decyzją o giełdzie

DESA, właściciel domu aukcyjnego DESA Unicum, chce pozyskać z pierwotnej publicznej oferty 85–95 mln zł. Walory w IPO sprzedawać będą też jej dotychczasowi akcjonariusze.

Juliusz Windorbski, prezes i główny akcjonariusz DESA

Foto: youtube

Takie informacje napłynęły w poniedziałek rano z warszawskiej spółki holdingowej, do której należy wspomniany dom aukcyjny dzieł sztuki (8. w Europie, 13. na świecie według danych firmy) czy Keil Art, firma nabywająca je na własny rachunek z myślą o dalszej odsprzedaży. Tym samym DESA oficjalnie potwierdziła zamiar przeprowadzenia pierwotnej oferty publicznej (IPO) w Warszawie.

Pieniądze uzyskane z IPO holding chce wydać na przejęcia, które pomogą jej awansować w rankingu największych domów aukcyjnych, oraz refinansowanie zakupów dzieł sztuki. W jakiej proporcji – nie zdradzono.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.