Handel i konsumpcja

Jerzy Lubianiec zmniejszy zaangażowanie w LPP

Fundacje założycieli odzieżowej grupy wymienią się akcjami. Kontrolny pakiet głosów przejdzie w ręce Semper Simul związanej z prezesem Markiem Piechockim.
Foto: materiały prasowe

Fundacja rodziny Piechockich wystąpiła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na przejęcie kontroli nad odzieżową grupą LPP. To efekt warunkowej umowy głównych akcjonariuszy odzieżowej grupy.

Jaka cena przywilejów?

Szykuje się idąca w miliardy złotych transakcja w polskiej branży odzieżowej. Posiadająca 31,5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu gdańskiego giganta LPP fundacja związana z Markiem Piechockim – Semper Simul Foundation – podpisała warunkową umowę ze Sky Foundation, fundacją Jerzego Lubiańca, drugiego największego akcjonariusza firmy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.