REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Kwartalne wyniki Monnari wyższe od oczekiwanych

Łódzka grupa odzieżowa Monnari zanotowała w II kwartale br. 61,1 mln zł przychodu, 8,6 mln zł EBITDA, 7,6 mln zł zysku operacyjnego oraz 6,1 mln zł zysku netto.
Foto: materiały prasowe

Wyniki te są o kilka procent lepsze od średniej prognoz biur maklerskich przygotowanej przez PAP.

EBITDA jest o 6,1 proc. wyższa, zysk operacyjny o 9 proc., a zysk netto o 4,3 proc. niż spodziewali się analitycy giełdowi.

Pod względem wyników finansowych, dla grupy kierowanej przez Mirosława Misztala był to kwartał lepszy niż analogiczny okres 2017 roku, gdy jej EBITDA zamknęła się sumą 7,6 mln zł, wynik operacyjny 6,5 mln zł, a zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej 4,5 mln zł.

W całym I półroczu br. Grupa Kapitałowa MONNARI TRADE odnotowała 109,5 mln zł przychodu, o 5,2 proc. mniej niż w do tej pory najlepszym półroczu 2017 r. i nieco mniej niż w I półroczu 2016 r.. W komentarzu do opublikowanego dziś sprawozdania zarząd firmy tłumaczy tę obniżkę zakazem handlu w niedzielę, ograniczeniem promocji i brakiem centralnego magazynu, który usprawniłby logistykę sklepów. „W sumie w omawianym okresie było o 9 dni handlowych mniej niż w I półroczu 2017 r. Po wyeliminowaniu tego czynnika, przychody grupy byłyby na podobnym poziomie, co w I półroczu 2017 r." – podaje zarząd Monnari.

„Przy zwolnieniu dynamiki przychodów pod względem wartości, należy zaznaczyć, że Monnari Trade zwiększyła ilość transakcji o 4,9 proc. w relacji do I pół. 2017 r., przy mniejszej wartości paragonu" – czytamy także.

Stabilny dolar pomógł natomiast odzieżowej firmie poprawić marżę brutto na sprzedaży, która wyniosła w półroczu 58,07 proc.., rosnąc o 5,17 pkt. proc.. Na czysto grupa zarobiła w ciągu 6 miesięcy br. 5,17 mln zł, o 33,2 proc. więcej rok do roku

W sprawozdaniu półrocznym Monnari podało, że w marcu br. kupiło akcje spółki ROY S.A. (w likwidacji). W końcu czerwca br. Grupa Monnari prowadziła 163 salony (tyle samo co rok wcześniej) o powierzchni 33,5 tys. m kw.. (wzrost o 4 proc. rok do roku). Podtrzymała plan zwiększenia powierzchni o 1,5-3 tys. m kw.. w br.

W sprawozdaniu nie podano nowych informacji o akwizycji marki odzieżowej Simple od Grupy Gino Rossi.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA