Handel i konsumpcja

Kruszwica. Rynek margaryny się zmniejsza

Firma jest jednym z największych w Polsce i jednocześnie jednym z największych w Europie Środkowej przetwórców nasion oleistych i producentów tłuszczów roślinnych. Przerób nasion przez spółkę rośnie.
Foto: Adobestock

Kruszwica jest w stanie sprzedawać większość produktów na rynku krajowym. Ponadto sektor biopaliwowy odznacza się zwyżką zapotrzebowania, a spółka konsekwentnie zwiększa udział w tym rynku, co powoduje wzrost sprzedaży.

Rynek margaryny od kilku lat się kurczy. W 2018 r. jego wartość wynosiła 2,013 mld zł, a w 2022 r. ma spaść do 1,83 mld zł – wynika z danych Euromonitora International. Nie jest to optymistyczna prognoza dla spółki, której jednak udaje się umocnić pozycję rynkową. W ostatnim czasie rynek uległ niewielkiemu zmniejszeniu (około 6 proc.), czego głównym powodem jest nadpodaż taniego masła wynikająca z nadprodukcji mleka.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.