Handel i konsumpcja

Modern Commerce ujawnia strategię. Kurs w górę

Grupa chce w ciągu dwóch lat podwoić przychody i niemal czterokrotnie zwiększyć wynik EBITDA.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

We wtorek przed południem akcje Modern Commerce drożeją o prawie 14 proc. do 1,5 zł. To reakcja na opublikowaną wczoraj wieczorem strategię. Zawiera ona sporo konkretów. Zakłada m.in. osiągniecie 128 mln zł przychodów (dane proforma) oraz 8 mln zł zysku EBITDA. W 2024 r. skonsolidowane przychody mają wzrosnąć do 260 mln zł, a EBITDA do blisko 30 mln zł.

Przyjęty plan zakłada synergię biznesów wchodzących w skład portfela grupy. Do końca I kwartału 2022 r. ma nastąpić scalenie Moliera2, Mamissima oraz multibrandowego serwisu Zlotewyprzedaze.pl.

W 2022 r. celem jest osiągnięcie skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży na poziomie 160- 170 mln zł, udział e-commerce na poziomie 75-80 proc. w skonsolidowanych przychodach oraz uzyskanie rentowności EBITDA na poziomie 9 proc.

Modern Commerce to grupa sklepów e-commerce związana z dobrami luksusowymi. Jest właścicielem sklepów internetowych ZłoteWyprzedaże.pl oraz Mamissima.pl (sklep internetowy z akcesoriami i zabawkami dla dzieci). W tym roku spółka poinformowała, że przejmie 100 proc. udziałów IT Fashion Polska Group & Partners Sp. z o.o., właściciela marki Moliera2.com za 100 mln zł. WZ już zdecydowało o emisji do 190,7 mln akcji. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na przejęcie właściciela marki Moliera2.com oraz na dokapitalizowanie spółek zależnych i dalszy rozwój grupy.

Modern Commerce jest notowane na NewConnect. Kapitalizacja spółki wynosi obecnie ponad 240 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.