Handel i konsumpcja

Roszady w akcjonariacie eobuwia pomogą w stabilizacji CCC

Czas, jaki minie od pozyskania 1 mld zł od Cyfrowego Polsatu i A&R Investments do zapłaty 720 mln zł założycielom platformy eobuwie, działa na korzyść obuwniczej grupy. Jej sytuacja się stabilizuje – uważają analitycy.
Foto: materiały prasowe

Dariusz Miłek, założyciel CCC (z lewej), Zygmunt Solorz, założyciel Cyfrowego Polsatu, i Rafał Brzoska, twórca InPostu, będą partnerami w internetowym biznesie.

Foto: materiały prasowe

Polkowickie CCC porozumiało się z obecnymi i przyszłymi akcjonariuszami obuwniczej platformy e-commerce eobuwie.pl. Czeka jeszcze na część banków, aby sprzedać Cyfrowemu Polsatowi i spółce Rafała Brzoski 20 proc. akcji eobuwie.pl za 1 mld zł. Jednocześnie uzgodniło z założycielami platformy, że do końca września zapłaci im 720 mln zł. Zdaniem analityków ważny jest czas dzielący operacje.

Kurs w górę

Pozytywnie zareagowali giełdowi inwestorzy – wzrostem kursu akcji CCC – na informację, że Cyfrowy Polsat i A&R Investments podpisały z obuwniczą grupą przedwstępne umowy nabycia w sumie 20 proc. akcji eobuwie.pl.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.