Handel i konsumpcja

Zapowiada się kolejny rok rekordowych zakupów internetowych

12 mld USD wyniosły wydatki w polskim internecie tylko na pięć głównych kategorii produktów – wynika z danych zebranych przez Statista.com. To o 2,3 mld USD więcej niż w 2019 r., co oznacza skok o niemal 25 proc.
Foto: Adobestock

Choć wydaje się, że tak ogromny wzrost powodzenia jest nie do powtórzenia, to wiele wskazuje na to, że wiele sektorów w 2021 r. może rosnąć nawet szybciej. Przykład to największa kategoria w polskim online, czyli moda.

Online na fali

W 2020 r. Polacy zwiększyli swoje wydatki na ubrania przez internet o ponad 1,1 mld USD, do 5,7 mld USD, ale prognoza na 2021 r. mówi o wzroście ponownie o niemal kolejny 1 mld USD. Ogólne wydatki procentowo już o ponad 20 proc. nie wzrosną, ale wciąż będzie to dwucyfrowe tempo.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.