Gra giełdowa

Pierwszy dzień Parkiet Challenge: Biomed i Mercator na topie

Blisko 2,5 tys. osób rozpoczęło właśnie przygodę z Parkiet Challenge, czyli internetową grą giełdową zorganizowaną przez „Parkiet” wraz z partnerami.
Foto: parkiet.com

To druga z kolei tego typu inicjatywa, która ma zachęcić do inwestowania na giełdzie. Każdy uczestnik na starcie otrzymuje do dyspozycji wirtualne 15 tys. zł, za które w pierwszym etapie gry może handlować akcjami spółek z WIG20 i mWIG40. Łącznie zatem są to akcje aż 60 firm notowanych na GPW.

W poniedziałek rozpoczął się pierwszy etap rywalizacji, w której co tydzień będziemy nagradzać najlepszych uczestników Parkiet Challenge. I był to całkiem udany dzień dla inwestorów. WIG20 po południu przekraczał poziom 1800 pkt, co oznaczało zwyżkę o 1,9 proc. Podobnie mocny był mWIG40, który rósł o 1,8 proc., do 3627 pkt.

Czytaj także: Uczestnicy Parkiet Challenge w walce z wyjątkowym rynkiem

Wśród dużych spółek liderem było Dino Polska, osiągające nowe historyczne rekordy wyceny. U średniaków w czole stawki były Biomed-Lublin, Inter Cars i GPW. Jeszcze przed zamknięciem sesji uczestnicy Parkiet Challenge dokonali ponad 7 tys. transakcji o wartości blisko 15 mln zł. Pierwszy dzień gry był zatem dość spokojny. Co ciekawe, zdecydowanie największą popularnością cieszyły się walory Biomedu. Na kolejnych miejscach były akcje Mercator Medical, potem JSW i CD Projekt.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.