Gra giełdowa

Ostatni dzień na walkę o finał w Parkiet Challenge

Zbliżamy się już do końca czwartego tygodnia rywalizacji w ramach Gry Giełdowej Parkiet Challenge. Co to oznacza? Niebawem poznamy listę finalistów, którzy będą walczyć o nagrody główne. Zwycięzca zgarnie 20 tys. zł, a do kolejnych graczy trafi odpowiednio 10 oraz 5 tys. zł.
Foto: parkiet.com

Czwartkowa sesja może sporo namieszać w rankingu. Po pierwsze warto podkreślić, że tego dnia zwyżkowały akcje niemal wszystkich spółek z indeksu WIG30, a zatem zyskają ci, którzy zaangażowali wcześniej większość kapitału, a nie czekali z gotówką. Warto jednak zaznaczyć, że szczególnie w czwartek wyróżniały się Orange Polska, Play Communications i Cyfrowy Polsat. Po południu zyskiwały odpowiednio 15,4, 10,9 i 7,19 proc. Jak dotąd żadna z tych trzech spółek nie cieszyła się zbyt dużą popularnością wśród uczestników Parkiet Challenge. W akcje Orange mają oni zainwestowane około 0,56 mln zł, w Play 1,6 mln zł, a w Cyfrowy Polsat tylko 0,46 mln zł (mowa o wirtualnych środkach, gdyż takimi obraca się w konkursie). Dla porównania walory CD Projektu przyciągnęły blisko 6,6 mln zł, a drugiego CCC 4,4 mln zł. Zarówno producent gier jak i dystrybutor obuwia na tle innych dużych spółek w czwartek wypadali blado.

A jak przedstawia się ogólny ranking? Na pierwszym miejscu po środowej sesji wciąż był Longterm, czyli Albert Rokicki, ze stopą zwrotu sięgającą blisko 26 proc. Ten wynik nie zmienia się od kilku sesji, co najprawdopodobniej oznacza, że Longterm nie dokonuje ostatnio żadnych transakcji, a w portfelu znajduje się tylko gotówka. Na drugie miejsce po środowej sesji wskoczył gracz o nicku EremZiom, który awansował o jedno oczko. Pomnożył początkowe 20 tys. zł o ponad 20 proc. EremZiom zamienił się miejscami z Bercikiem, który ma na koncie 3,9 tys. zł zysku. Oczywiście warto pamiętać, że co tydzień nagradzamy graczy, którzy osiągną najwyższą stopę zwrotu w danym tygodniu. Jak dotąd już trzykrotnie rozdaliśmy nagrody tygodniowe, którymi są hulajnogi elektryczne Xiaomi MiJia 365, czytniki e-booków Pocketbook InkPad3 oraz zestawy z grą „Frostpunk" i gadżetami od 11 bit studios.

Ten tydzień to zarazem finisz pierwszego etapu Gry Giełdowej. Po jego zakończeniu ogłosimy listę finalistów, którzy 18 czerwca powalczą o pierwsze trzy miejsca i nagrody finansowe. W rywalizacji na żywo na GPW zmierzą się uczestnicy sklasyfikowani na 10 pierwszych pozycjach po pierwszym etapie. Obracać będą kontraktami terminowymi.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.