Gra giełdowa

Drugi tydzień giełdowej rywalizacji – o zwycięstwo było jeszcze trudniej

Tym razem pierwsze oraz drugie miejsce w klasyfikacji tygodniowej zajęli gracze, których transakcje w tydzień przyniosły ponad 17 proc. zysku.
Foto: parkiet.com

Minął drugi tydzień Gry Giełdowej Parkiet Challenge, w ramach której rywalizuje ponad 3 tys. uczestników. Tym razem do zwycięstwa potrzebny był wynik znacznie lepszy niż w pierwszym tygodniu.

Ponad 17 proc. zysku

Parkiet Challenge przyciąga coraz więcej chętnych – liczba uczestników, którzy zainwestowali w spółki z WIG30 wirtualne 20 tys. zł, przekroczyła już 3,2 tys. Z kolei łączna wartość dokonanych przez nich transakcji sięgnęła ponad 108 mln zł. W ubiegłym, czyli drugim, tygodniu gry giełdowej rywalizacja była znacznie bardziej zacięta niż w pierwszym. Wówczas części uczestnikom na dobre wyszło wstrzymanie się z zakupami akcji o dwa, trzy dni, bowiem w połowie tygodnia na GPW nastąpiło ożywienie, a kilka spółek zaliczyło naprawdę udane sesje. Ostatecznie zwyciężył bloger i inwestor giełdowy Albert „Longterm" Rokicki. Warto zauważy, że Rokicki na półmetku rywalizacji wciąż zajmuje pierwsze miejsce, a na koncie – po dwóch tygodniach – ma już blisko 26 proc. zysku. Jednak w samym poprzednim tygodniu byli od niego lepsi. Już początek tygodnia był dość udany dla dużych spółek, a nadzieje na wyraźne odbicie majowych spadków przyniosła sesja wtorkowa. Kontynuację zwyżki obserwowaliśmy w środę. W czwartek zaś na światowych giełdach zapanowały niedźwiedzie i oczywiście znalazło to odzwierciedlenie w sytuacji GPW. W piątek udało się odrobić jedynie część tamtych strat. O ile w pierwszym tygodniu rywalizacji w Grze Giełdowej Parkiet Challenge świetne wyniki zawodnikom przyniósł głównie Lotos, o tyle teraz w zwycięskich portfelach najczęściej przewijały się akcje Dino Polska i CD Projektu. Kurs Dino rósł niemal cały tydzień, natomiast dla inwestujących w CD Projekt udany był głównie piątek (zwyżka o ponad 6 proc.). Co ciekawe, wcale nie były to najlepsze spółki w gronie WIG30, jeśli wziąć pod uwagę stopy zwrotu za cały tydzień.

Tym razem zwycięzca zarobił ponad 17 proc., a był nim Michał Gaca, który w Grze Giełdowej Parkiet Challenge występuje pod nickiem Gacek. – Taktyka na ubiegły tydzień była dość prosta. Zagrałem pod odbicie Dino Polska w poniedziałek i zrealizowałem zyski w czwartek. Następnie, w związku z raportem finansowym, postawiłem na CD Projekt – komentował Gaca. Przypomnijmy, że nagrodą za pierwsze miejsce jest hulajnoga elektryczna Xiaomi MiJia 365. Drugą lokatę zajął zawodnik kryjący się pod nickiem Taktyk, czyli Emil Nowak. Okazało się, że Nowak swój wynik zawdzięcza niemal identycznym transakcjom, jakie przeprowadził zwycięzca. – Wciąż jeszcze się zastanawiam nad taktyką na przyszły tydzień, jednak raczej nie będzie to CD Projekt – przypuszczał Nowak. Co ciekawe, jego wynik w poprzednim tygodniu był niższy od rezultatu zwycięzcy o zaledwie 0,02 pkt proc. Jako nagrodę otrzyma czytnik e-booków Pocketbook InkPad3.

Wyraźniejsza różnica pojawiła się dopiero między drugim a trzecim miejscem, które w drugim tygodniu rywalizacji zajął Kamil85. Ten gracz w pięć dni zarobił 16,7 proc. Nagroda za trzecie miejsce w rankingu tygodnia to zestaw z grą „Frostpunk" i gadżetami od 11 bit studios.

Coraz bliżej finału

Foto: GG Parkiet

W poniedziałek ruszył trzeci tydzień Parkiet Challenge. Wciąż trwa zaś pierwszy etap, który polega na inwestowaniu wirtualnych środków w spółki z indeksu WIG30. Osoby, które w ciągu czterech tygodni rywalizacji wypracują najwyższe stopy zwrotu, spotkają się w jednodniowym finale, gdzie zmierzą się w grze na kontraktach terminowych. Do zwycięzców finału trafią nagrody rzeczowe i pieniężne – w tym główna w wysokości 20 tys. zł. Do Gry Giełdowej wciąż można dołączyć, rejestrując się na stronie gra.parkiet.com.

Do Gry Giełdowej wciąż można dołączyć, rejestrując się na stronie gra.parkiet.com.

Więcej o nagrodach w Parkiet Challenge: Graj i wygrywaj cenne nagrody.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.