Gra giełdowa

Parkiet Challenge: ranking tygodnia rozstrzygnięty, nagrody przyznane

Za nami pierwszy tydzień Gry Giełdowej Parkiet Challenge. Mimo trudnych warunków na GPW niektórzy uczestnicy mają na koncie już ponad 10 proc. zysku. Na pierwszym miejscu „Longterm”, znany inwestor i bloger. Pierwsza trójka w rankingu tygodniowym otrzyma atrakcyjne nagrody.
Foto: parkiet.com

Za nami dość trudny tydzień na GPW. Główne warszawskie indeksy nie były w stanie obrać jasnego kierunku, a sesje charakteryzowały się wysoką zmiennością. WIG30, w ramach którego toczy się rywalizacja w Parkiet Challenge, zakończył miniony tydzień spadkiem o 0,8 proc. W szerszym horyzoncie należy zauważyć, że był to trzeci z kolei spadkowy tydzień w wykonaniu największych spółek, choć wygląda na to, że testowane kilkakrotnie wsparcie w okolicach 2490 pkt może się utrzymać.

Ze spółek należących do WIG30 najlepszy w ubiegłym tygodniu okazał się Lotos, którego akcje wzrosły o 8,14 proc. Na kolejnym miejscu znalazły się JSW oraz Play. Na plusie kończyły tydzień również firmy energetyczne. Najbardziej zawiodły z kolei firmy z sektora detalicznego, czyli Eurocash, CCC i Dino Polska, co oczywiście miało związek ze sprawą podatku handlowego. Notowania wspomnianej trójki spadły między 11,5 a 12,3 proc. Był to jednak również trudny tydzień dla udziałowców Grupy Azoty, mBanku, Cyfrowego Polsatu, czy Banku Millennium.

Pierwsze miejsce po pierwszym tygodniu rywalizacji w ramach Parkiet Challenge zajął znany bloger i inwestor giełdowy Albert „Longterm" Rokicki. Rokicki zajmował po sesji czwartkowej drugie miejsce dzięki zwyżkom akcji Lotosu, a o jego strategii więcej można przeczytać w tej rozmowie.

Wartość portfela Rokickiego po pięciu dniach wzrosła o 2247 zł, co oznacza ponad 11-proc. stopę zwrotu. Za pierwsze miejsce w rankingu tygodnia „Longterm" odbierze hulajnogę elektryczną Xiaomi MiJia 365.

Na drugim miejscu uplasował się użytkownik M@dMax! (awans w piątek aż o 270 miejsc). Wartość jego portfela wzrosła o ponad 10 proc. dzięki m.in. JSW i Dino Polska. Nagroda za drugie miejsce to czytnik e-booków Pocketbook InkPad3.

Trzecią lokatę po pierwszym tygodniu wywalczył użytkownik EremZiom. W porównaniu z wynikiem na koniec czwartku był to awans o jedno miejsce. – Postawiłem cały kapitał na Lotos, jednak akcje kupiłem w środku tygodnia — przyznaje kryjący się pod tym pseudonimem Maciej Kryczka. – Na razie nie planuję dokonywać zmian w portfelu — dodaje. Jego portfel wypracował ponad 10-proc. stopę zwrotu.

Nagroda za trzecie miejsce w rankingu tygodnia to zestaw z grą „Frostpunk" i gadżetami od 11 bit studios.

W grze giełdowej Parkiet Challenge bierze udział około 3 tys. uczestników. W pierwszym tygodniu dokonali oni blisko 31 tysięcy transakcji, których wartość wyniosła 61,3 mln zł. Największą popularnością cieszy się CD Projekt, w którego akcje gracze zainwestowali 3,4 mln zł. Kolejne są Dino Polska (2,96 mln zł), KGHM (2,14 mln zł) i CCC (2,1 mln zł).

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.