Gra giełdowa

Parkiet Challenge: Po trzech dniach lider ma 7,7 proc. zysku

Warszawski rynek nie rozpieszcza uczestników naszego konkursu. WIG30 od początku tygodnia stracił 1 proc. i trudno złapać na parkiecie okazję do szybkiego zysku. Niektórym się jednak udaje.
Foto: materiały prasowe

Tytułowy lider to uczestnik o pseudonimie „olo123". Od poniedziałku do środy zarobił 1538,6 zł, co dało 7,7-proc. stopę zwrotu. Tuż za jego plecami plasowali się „Kifasa" i „Pikey - MI.eu", których wyniki wynosiły odpowiednio 7,09 proc. i 7,08 proc. Rywalizacja jest bardzo zacięta.

Zapraszamy do gry i edukacji na gra.parkiet.com

Cały kapitał w grze

Żeby po pierwszych trzech dniach rywalizacji znaleźć się w pierwszej dziesiątce, trzeba było zarobić co najmniej 4,93 proc., czyli prawie 1000 zł. Niby niewiele, ale na spadkowym rynku to bardzo dobry wynik. Aby go osiągnąć, trzeba było podjąć spore ryzyko, o czym świadczy jedna rzecz, która łączy czołowych graczy.

Otóż wszyscy zaangażowali w inwestycje niemal 100 proc. posiadanego kapitału. Z pierwszej dziesiątki dziewięciu uczestników zainwestowało ponad 99 proc. kapitału, a tylko jeden zostawił sobie małą rezerwę, bowiem zrobił zakupy za 96,6 proc. środków.

Takie działanie nie jest zbyt bezpieczne i na pewno niezgodne z podręcznikiem do zarządzania kapitałem, ale w warunkach konkursowych można to zrozumieć. Zwłaszcza że za najlepsze wyniki w tygodniu również przewidziane są cenne nagrody. Wszyscy walczą i w rankingu jest bardzo ciasno.

Na swoim testowym koncie miałem po trzech dniach 430 zł zysku i zajmowałem dopiero 125. miejsce. Wygląda na to, że podjąłem zbyt małe ryzyko, bo moje zaangażowanie sięgało 70 proc. posiadanych środków.

CD Projekt ulubieńcem

Z konkursowych statystyk wynika, że uczestnicy najbardziej upodobali sobie akcje producenta gier o Wiedźminie. Okazuje się, że po pierwszych trzech dniach ulokowali w jego papierach aż 3,1 mln zł. Na drugim i trzecim miejscu, z kwotami 2,2 mln zł i 2 mln zł, były KGHM i Dino Polska.

Na drugim biegunie były natomiast Santander, PKP Cargo oraz ING Bank Śląski. Tutaj wartość zaangażowanych kapitałów sięgała odpowiednio: 240 tys. zł, 217 tys. zł oraz 199 tys. zł.

Przypomnijmy, że w grze można obracać akcjami spółek z WIG30. W ciągu trzech dni uczestnicy Parkiet Challenge, a jest ich prawie 3000, zawarli 25 tys. transakcji o łącznej wartości 48,5 mln zł.

Uczestnicy handlują bardzo aktywnie, a obroty w kolejnych dniach utrzymują się na zbliżonym poziomie.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.