Gospodarka - Świat

Czyszczenie indeksów. Spółki z Państwa Środka wylatują

S&P Dow Jones Indices usunie łącznie 21 chińskich spółek ze swoich indeksów akcji i obligacji. Decyzja zapadła po tym, jak administracja Trumpa wydała zarządzenie zakazujące kupowania niektórych chińskich papierów wartościowych przez amerykańskich inwestorów.
Foto: Bloomberg

Walory dziesięciu chińskich spółek zostaną usunięte z indeksów giełdowych przed otwarciem rynku 21 grudnia. Wśród nich jest m.in. producent systemów monitoringu wideo Hikvision, który posiada kapitalizację na poziomie 64 mld USD, i największy chiński producent półprzewodników Semiconductor Manufacturing o wartości 22 mld USD.

Oprócz tego z benchmarków obligacji zostaną usunięte papiery dłużne 11 chińskich spółek. dos

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.