Gospodarka - Świat

Arabia Saudyjska. Duży popyt na papiery Aramco

W środę zakończyła się budowa księgi popytu na akcje Saudi Aramco dla inwestorów instytucjonalnych. Popyt był tak duży, że zapisy blisko trzykrotnie przekroczyły pulę akcji przeznaczonych dla instytucji.
Foto: Bloomberg

W sumie złożono zapisy o wartości 189,04 mld riali (50,4 mld USD) – poinformował Samba Capital, fundusz obsługujący IPO Saudi Aramco.

Arabia Saudyjska przeznaczyła na sprzedaż 1,5 proc. akcji państwowego giganta, z czego 1 proc. (2 mld akcji) dla inwestorów instytucjonalnych. Przez 17 dni, kiedy były zbierane zapisy na akcje, instytucje zgłosiły popyt na 5,9 mld akcji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.