REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

USA. Wzrost o 1,8 proc.?

Jak pokazuje historia, grudzień jest najlepszym miesiącem dla amerykańskich indeksów. Analitycy podkreślają że to, czy w tym roku również tak będzie, zależy w dużej mierze od napięć handlowych między dwoma największymi gospodarkami świata.
Foto: Bloomberg

Historyczna kondycja indeksów w grudniu w połączeniu z bardzo dobrą sytuacją na Wall Street od początku roku pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Od początku roku S&P 500 wzrósł o ponad 25 proc., co jest najlepszym wynikiem od 2013 r. i jednocześnie 14. najlepszym wynikiem od 1928 r. Jeśli dobre nastroje się utrzymają, możemy być świadkami rajdu Świętego Mikołaja.

– Grudzień to najlepszy miesiąc w roku. S&P rośnie w tym czasie średnio o 1,6 proc. Rynek zwykle osiąga minimum w połowie grudnia, co stanowi dobrą okazję do zakupu i trzymania przynajmniej do końca stycznia – twierdzi Sam Stovall, główny strateg inwestycyjny w CFRA.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA