REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Będzie wzajemne cięcie karnych ceł?

Chiński resort handlu ogłosił, że USA i Chiny zgodziły się, że będą musiały wzajemnie cofnąć część karnych ceł. Ma to być częścią porozumienia handlowego „pierwszej fazy".
Foto: AFP

– Proporcja cofniętych ceł powinna być taka sama, a jak wiele z nich zostanie obniżonych, może być przedmiotem negocjacji – stwierdził w czwartek rano Gao Feng, rzecznik chińskiego Ministerstwa Handlu. Amerykańskie i chińskie karne cła mają być wycofywane stopniowo, ale równocześnie. (Jak dotąd, karne cła objęły chińskie towary sprowadzane do USA za 550 mld USD rocznie i amerykańskie sprowadzane do Chin za 185 mld USD rocznie).

Ten komunikat przyczynił się w czwartek do umiarkowanych zwyżek na giełdach w Azji i w Europie. Paneuropejski indeks Stoxx Europe 600 znalazł się najwyżej od czterech lat. Amerykański Dow Jones Industrial znów ustanowił rekord. Wielu analityków jednak jest ostrożnych co do porozumienia handlowego. Zwłaszcza że spotkanie Trump–Xi Jinping nie jest pewne. Początkowo spodziewano się, że dojdzie do niego w listopadzie, ale Agencja Reutera donosi, że prawdopodobnie zostanie ono przesunięte na grudzień.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA