REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

USA i Chiny zgodziły się na obniżkę ceł?

Chiński resort handlu ogłosił, że USA i Chiny zgodziły się, że będą musiały wzajemnie cofnąć część karnych ceł. Ma to być częścią porozumienia handlowego „pierwszej fazy”.
Foto: Adobestock

- Proporcja cofniętych ceł powinna być taka sama a jak wiele z nich zostanie obniżone może być przedmiotem negocjacji – stwierdził w czwartek rano Gao Feng, rzecznik chińskiego Ministerstwa Handlu. Amerykańskie i chińskie karne cła mają być wycofywane stopniowo, ale równocześnie.

Ten komunikat przyczynił się w czwartek do zwyżek na giełdach w Azji i w Europie. Paneuropejski indeks Stoxx Europe 600 znalazł się najwyżej od czterech lat. Wielu analityków jednak jest ostrożnych, co do amerykańsko-chińskiego porozumienia handlowego. - Pozostaje pytanie, czy Biały Dom będzie przygotowany na cofnięcie wszystkich karnych ceł w zamian za jakieś ogólne zobowiązania Chin mówiące o zakupach produktów rolnych i ochronie własności intelektualnej i czy będzie mógł to sprzedać wyborcom jako swoje zwycięstwo. Jednakże, że oświadczenie chińskiego Ministerstwa Handlu wskazuje drogę wyjścia - twierdzi Neil Wilson, analityk Markets.com.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA