Gospodarka - Świat

Kryptowaluta Squid Game wielkim oszustwem

Wartość tokenu kryptowalutowego o nazwie "Squid Game" wzrosła o 310 tys. proc., dochodząc w niedzielę wieczorem do 2856 USD, po czym gwałtowanie się załamała. W poniedziałek nad ranem kryptowaluta Squid Game kosztowała już tylko 0,00079 USD . Zniknęła strona internetowa ją promująca oraz powiązane z nią konta w mediach społecznościowych.

Notowania kryptowaluty inspirowanej serialem "Squid Games", spadły niemal do zera

Foto: Bloomberg

Kryptowaluta Squid Game trafiła na rynek 20 października. Miał to być token umożliwiający płatności w grze online opartej na motywach popularnego koreańskiego serialu "Squid Game". Twórcy tego tokenu w oczywisty sposób chcieli skorzystać na ogromnej popularności tej produkcji filmowej. Część osób, które kupiły kryptowalutę Squid Game zaczęła jednak podejrzewać oszustwo. Mieli problemy z wymianą swych tokenów. Brak było też informacji o postępach prac nad grą, do której premiery miało dojść już w listopadzie. Portal CoinMarketCap ostrzegał zaś w weekend, że kryptowaluta Squid Game może być dziełem oszustów.

- Zainwestowałem w to 5 tys. USD i straciłem wszystko, co miałem w tym projekcie - powiedział serwisowi CoinMarketCap jeden z inwestorów, który kupił tę kryptowalutę.

Według serwisu Gizmondo, twórcy tego oszukańczego tokenu mogli zarobić na nim 2,1 mln USD.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.