Gospodarka - Świat

Financial Times: Hiszpańscy pracownicy w czołówce

Znane również w Polsce hiszpańskie firmy budowlane i deweloperskie Ferrovial, Acciona i ACS, a także wiele innych, robią doskonałe interesy na międzynarodowych rynkach w różnych regionach.
Foto: Adobestock

Wykorzystują systematyczny wzrost nakładów na inwestycje infrastrukturalne, co wynika z długoterminowych tendencji, takich jak urbanizacja i wzrost liczby ludności.

Linię szybkiej kolei między Mekką i Medyną buduje konsorcjum 12 hiszpańskich firm i to tylko jeden z wielkich projektów realizowanych przez Hiszpanów.

Pracują też przy rozbudowie Kanału Panamskiego, w Londynie budują linię kolejową Crossline, która będzie miała 118 km długości, 37 stacji i połączy zachodnią część brytyjskiej stolicy z lotniskiem Heathrow na wschodzie, a pod centrum miasta będzie przebiegała dwoma tunelami. Hiszpanie budują też linię szybkiego tramwaju w Sydney oraz metro w Rijadzie, Ad-Dausze i Limie. W minionym roku łączne zagraniczne przychody 11 największych hiszpańskich firm wyniosły 60 mld USD. Więcej zarobili tylko Chińczycy – prawie 100 mld USD.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.