Gospodarka - Świat

The New York Times: Niepewne możliwości lekarstwa

Badanie sponsorowane przez WHO, w którym udział wzięło 11 tys. uczestników z 30 krajów, pokazuje, że jedyne jak dotąd dopuszczone do leczenia w USA lekarstwo przeciwko Covid-19 remdesivir nie zapobiega zgonom wśród pacjentów.
Foto: Bloomberg

Medykament został pierwotnie opracowany do leczenia wirusa Ebola i WZW typu C, potrafi zapobiegać rozmnażaniu się wirusów poprzez wszczepianie się w nowe geny wirusowe. Dotychczas stwierdzono, że produkt, zaakceptowany nadzwyczajnie przez Agencję Żywności i Leków na początku maja, skraca czas powrotu do zdrowia ciężko chorych pacjentów. Producent leku – Gilead – zakwestionował wyniki badania WHO, powołując się na wcześniejsze próby, które wykazały, że w szerokim spektrum trudnych warunków leczenie przy wykorzystaniu remdesiviru przyniosło korzyści. Spółka podważyła również metodologię badania, wskazując na różne metody i procedury w opiece nad pacjentem w różnych państwach. Od sierpnia lekarstwo może być podawane pacjentom bez względu na stan zaawansowania choroby. Otrzymał je m.in. Donald Trump. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.