Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Medykament został pierwotnie opracowany do leczenia wirusa Ebola i WZW typu C, potrafi zapobiegać rozmnażaniu się wirusów poprzez wszczepianie się w nowe geny wirusowe. Dotychczas stwierdzono, że produkt, zaakceptowany nadzwyczajnie przez Agencję Żywności i Leków na początku maja, skraca czas powrotu do zdrowia ciężko chorych pacjentów. Producent leku – Gilead – zakwestionował wyniki badania WHO, powołując się na wcześniejsze próby, które wykazały, że w szerokim spektrum trudnych warunków leczenie przy wykorzystaniu remdesiviru przyniosło korzyści. Spółka podważyła również metodologię badania, wskazując na różne metody i procedury w opiece nad pacjentem w różnych państwach. Od sierpnia lekarstwo może być podawane pacjentom bez względu na stan zaawansowania choroby. Otrzymał je m.in. Donald Trump. GSU
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ceny producentów w Niemczech spadły w czerwcu o 1,3 proc. w ujęciu rok do roku, po spadku o 1,2 proc. w maju, zgodnie z oczekiwaniami rynku. Był to czwarty z rzędu miesiąc spadku cen, najgłębszy od września.
Rada Unii Europejskiej (UE) przyjęła 18. pakiet sankcji wobec Rosji. To najmocniejsze z dotychczasowych uderzeń w interesy Kremla. Obejmuje sankcje na rosyjską ropę, jej nabywców, banki i setkę tankowców z tzw. floty cieni.
Christopher Waller, członek Rady Gubernatorów Fed, wygłosił swoje najmocniejsze jak dotąd wezwanie do obniżki stóp ponownie argumentując, że ewentualna inflacja spowodowana cłami będzie miała charakter tymczasowy, co uwypukliło podział w banku centralnym.
Jeśli administracja Trumpa spełni swoją groźbę o podwyżce ceł na unjne towary do 30 procent, to poszkodowane tym zostanie wiele europejskich gospodarek. Mają one więcej do stracenia niż Stany Zjednoczone. Bruksela posiada jednak środki nacisku na Waszyngton.
Nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych było mniej o 7000, spadając do 221 000 w tygodniu zakończonym 12 lipca, poinformował w czwartek Departament Pracy. To piąty z rzędu tygodniowy spadek. Liczba wniosków jest najniższa od połowy kwietnia.
Amerykanie wciąż otwierają portfele, mimo że zaczynają dotkliwie odczuwać cła prezydenta Donalda Trumpa. Sprzedaż detaliczna wzrosła w czerwcu o 0,6 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem, odrabiając straty po gwałtownym spadku o 0,9 proc. w maju.