Gospodarka - Świat

The New York Times: Wsparcie innowacji

W ciągu najbliższych pięciu lat Francja przeznaczy 30 mld euro na inwestycje w reaktory jądrowe czy fabryki półprzewodników.
Foto: Bloomberg

W ten sposób tamtejszy rząd chce odbudować gospodarkę po pandemii oraz dążyć do zmniejszenia emisji CO2. Co najmniej 1 mld euro pochłoną inwestycje w technologiczne startupy, które skupiać się będą na doskonaleniu technologii małych reaktorów jądrowych.

Właśnie elektrownie jądrowe odpowiadają dziś we Francji za 70 proc. zapotrzebowania energetycznego kraju. Znaczną część funduszy ma pochłonąć również rozwój nowych technologii rolniczych. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.