REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Financial Times: Jawna strategia

Norweski fundusz majątkowy, największa tego rodzaju państwowa instytucja na świecie, do końca 2022 r. zacznie ujawniać swoje plany głosowania przed dorocznymi walnymi zgromadzeniami wszystkich spółek, w których ma udziały. Dotychczas o tym, jak głosowali jego przedstawiciele, informował w ciągu 24 godzin po zgromadzeniach.
Foto: Adobestock

 

Ta zmiana strategii ma sprzyjać poprawie ładu korporacyjnego. Fundusz ma 1,4 proc. akcji w ponad 9 tys. spółek notowanych na giełdach. Staje się bardziej aktywnym inwestorem, angażując się w takie kwestie jak wynagrodzenia zarządu, skład zarządu, ale również polityka spółek wobec zmian klimatycznych. Dotychczas zabiegał jedynie o to, by stanowiska prezesa zarządu i szefa rady nadzorczej były rozdzielone. Nie zmieni się struktura portfela – 70 proc. będzie w akcjach, 5 proc. w nieruchomościach i reszta w obligacjach. JB

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA