Gospodarka - Świat

Wysyp wielomiliardowych fuzji i przejęć

Trzeci kwartał przyniósł umowy opiewające łącznie na 456 mld USD.
Foto: www.photoxpress.com

Wartość wielkich fuzji i przejęć (opiewających na co najmniej 5 mld USD) sięgnęła w trzecim kwartale łącznie 456 mld USD – wynika z danych firmy Refinitiv. To był najlepszy pod tym względem trzeci kwartał w historii. Szczególnie dużo wielkich fuzji i przejęć przeprowadzono we wrześniu. Ich wartość sięgnęła aż 391 mld USD i była o 73 proc. większa niż w tym samym miesiącu rok wcześniej.

– Tempo odbicia w sierpniu i we wrześniu do pewnego stopnia nas zaskoczyło. To był niesamowity trzeci kwartał pod względem odbicia – twierdzi Dirk Albersmeier, jeden z globalnych szefów ds. fuzji i przejęć w banku JPMorgan Chase.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.