Gospodarka - Świat

South China Morning Post: Moralny triumf

Światowa Organizacja Handlu uznała, że niektóre z ceł nałożonych przez Donalda Trumpa na Państwo Środka naruszają międzynarodowe zasady. Zdaniem ekspertów nie należy się jednak spodziewać zmiany postępowania prezydenta USA względem Chin.
Foto: Bloomberg

Spekuluje się, że rząd chiński wykorzysta wyrok dotyczący taryf na produkty o wartości 234 mld dolarów nałożone w 2018 r. do celów propagandowych.

– Chiny odniosły moralne zwycięstwo, ale niewiele z tego wyciągną. Taryfy nie znikną ani nie zostaną obniżone, więc wpływ będzie bardzo ograniczony – stwierdził John Gong, profesor ekonomii z Uniwersytetu Ekonomii i Biznesu w Pekinie. Stany Zjednoczone określiły natomiast działania WTO jako „kompletnie nieadekwatne". GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.