Gospodarka - Świat

OECD zmienia prognozy

Ożywienie w światowej gospodarce pod koniec lata wytraciło impet, ale i tak wywołana przez pandemię Covid-19 recesja będzie płytsza, niż wydawało się wiosną.
Foto: Bloomberg

Organizacja ds. Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), która na początku czerwca przedstawiła kasandryczne prognozy, teraz przyznaje, że przesadziła z pesymizmem. Jak tłumaczy, nie doceniła pozytywnych efektów ekspansywnej polityki fiskalnej i pieniężnej.

Nowe prognozy OECD opublikowane w środę sugerują, że globalny PKB zmaleje w tym roku o 4,5 proc. W czerwcu paryska organizacja skupiająca 37 rozwiniętych gospodarek spodziewała się załamania globalnego PKB o 6 proc., i to w scenariuszu optymistycznym.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.