REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Draghi spotyka się z opozycją w EBC

Na czwartkowym posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego może się uaktywnić opór części banków centralnych ze strefy euro przeciwko pomysłom wznowienia programu QE – donosi agencja Bloomberg, powołując się na swoich informatorów.
Foto: Bloomberg

Przeciwników ponownego uruchomienia programu skupu aktywów ośmieliło to, że prezes EBC Mario Draghi wkrótce (31 października) kończy kadencję.

Rynek jest niemal pewny, że w czwartek EBC obniży swoją stopę depozytową (wynoszącą minus 0,4 proc.) prawdopodobnie do minus 0,5 proc. 80 proc. analityków ankietowanych przez Bloomberga spodziewa się ponadto wznowienia programu QE. Byłby to pożegnalny prezent od Draghiego, wyznaczający kierunek polityki również na początkowy okres rządów jego następczyni Christine Lagarde. Z wewnątrz eurosystemu odzywają się jednak głosy mówiące, że wznowienie QE byłoby przesadą.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA