REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Nowe ciosy w wojnie handlowej

Chińczycy rezygnują z importu plonów z USA i dalej obniżają wartość juana.

Prezydent USA Donald Trump twierdzi, że Chiny nie wywiązały się z umowy.

Foto: Bloomberg

Chińskie Ministerstwo Handlu zdecydowało, że firmy z Państwa Środka nie będą już dłużej kupować amerykańskich produktów rolnych. Dla amerykańskich farmerów z pewnością będzie to odczuwalny cios.

Koniec importu towarów rolnych to najnowsza odpowiedź Pekinu na zapowiedzianą w zeszłym tygodniu przez Donalda Trumpa nową rundę taryf na chińskie towary. W ramach odwetu Chiny nie wykluczają nałożenia ceł na amerykańskie produkty rolne zakupione po 3 sierpnia. Nie wiadomo jednak, jak dużą grupę towarów miałyby objąć te cła.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA