Gospodarka - Świat

The Guardian: Powrót do wypłat dla inwestorów

W ostatni czwartek brytyjskie spółki notowane na giełdzie ogłosiły wypłatę dywidend i programy skupu akcji własnych o wartości 7,2 mld funtów.
Foto: Bloomberg

Na tak wysokie wypłaty dla inwestorów pozwoliło odbicie gospodarki oraz ustępujące obawy przed pandemią. Program skupu akcji o wartości 4,1 mld dolarów ogłosiła firma wydobywcza Anglo-American. Jest to rezultat największego w historii zysku spółki osiągniętego w pół roku. Buyback o wartości 2 mld dolarów ogłosił również Shell. Kapitał popłynie także do inwestorów producenta napojów Diageo oraz Llyods Banking Group. – W dalszym ciągu inwestorom ciężko jest odciąć się od obaw związanych z pandemią. Wyniki niektórych spółek po II kw. pokazały jednak, że jesteśmy na dobrej drodze do powrotu do normalności – wyjaśniła Danni Hewson, analityk w AJ Bell. Choć branże związane z m.in. wydobyciem surowców są w lepszej kondycji, to m.in. branże lotnicza i gastronomiczna ciągle są w dołku. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.