REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Złoto dało zarobić miliardy dolarów

Notowania złota mają za sobą imponujący rajd w górę. Dzięki temu fortuny miliarderów, którzy posiadają ekspozycje na królewski metal, powiększyły się w tym roku o kilka miliardów dolarów.
Foto: Adobestock

Mohammed Al Amoudi z Arabii Saudyjskiej oraz Alexander Nesis i Suleiman Kerimov z Rosji mają największą ekspozycję na złoto wśród najbogatszych ludzi na świecie – wynika z indeksu Bloomberg Billionaires. W sumie ta trójka powiększyła swoje fortuny w tym roku o 2,8 mld USD.

Majątek Kerimova, którego rodzina kontroluje około 77 proc. akcji Polyus PJSC, największej rosyjskiej spółki wydobywającej złoto, jest obecnie wart 6,6 mld USD. W tym roku powiększył on swoją fortunę o 1,6 mld USD, ponieważ cena akcji Polyusa prawie się podwoiła.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA