REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Londyńska giełda przejmie Refinitiv

London Stock Exchange (LSE) przejmie pakiet kontrolny globalnego dostawcy danych finansowych Refinitiv od funduszu private equtity Blackstone i wydawcy Thomson Reuters.

Nikhil Rathi, prezes London Stock Exchange.

Foto: Bloomberg

Transakcja o wartości 27 mld USD ma zostać ogłoszona w ciągu tygodnia. Negocjacje w sprawie umowy są na zaawansowanym etapie, jednak wymagana jest zgoda ze strony organów antymonopolowych. Ogłoszenie przejęcia może nastąpić 1 sierpnia, kiedy LSE opublikuje wyniki za I półrocze – wynika z nieoficjalnych informacji, uzyskanych przez agencję Reuters.

Fuzja znacząco rozszerzy działalność londyńskiej giełdy. Poza przychodami z tradycyjnej działalności giełdy LSE będzie czerpać zyski z świadczenia usług informacyjnych, co ma być stabilnym źródłem przepływów pieniężnych. Jeśli dojdzie do przejęcia, operator giełdowy z Londynu zyska przewagę nad konkurentami takimi jak Euronext czy Deutsche Boerse.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA