Gospodarka - Świat

The Guardian: Najbogatsi zarabiają

Dochody Brytyjczyków z nieruchomości, odsetek, dywidend i innych tego rodzaju inwestycji – niekiedy określane jako „niezarobione dochody", bo w większości nie pochodzą bezpośrednio z pracy – wzrosły o ponad 40 proc. w latach 2010/11–2015/16.
Foto: AFP

Większość tych pieniędzy przypadła 10 proc. najbogatszych Brytyjczyków, których tego rodzaju dochody podwoiły się ze średnio 19 tys. do ponad 38 tys. funtów. Średnia dla gospodarstw domowych to ok. 25 tys. funtów w 2015/16 r.

Dywidendy są na wyspach opodatkowane niżej niż inne dochody i właściciele małych firm wypłacają sobie dywidendy, a nie pensje. JB

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.