Gospodarka - Świat

The New York Times: Szukając winnego

Administracja Joe Bidena ponownie wytoczyła oskarżenia przeciwko m.in. Facebookowi dotyczące rozprzestrzeniania przy pomocy platformy fałszywych informacji dotyczących szczepionek.
Foto: AFP

Zdaniem dyrektora Korpusu Publicznej Służby Zdrowia USA Viveka Murthy'ego dzięki platformom społecznościowym nieprawdziwe wiadomości dotyczące szczepień docierały do szerokiego grona odbiorców, za co firmy powinny wziąć odpowiedzialność. W odpowiedzi na te oskarżenia wiceprezes Facebooka Guy Rosen stwierdził, że prezydencka administracja nie powinna wskazywać winnych obecnej sytuacji dotyczącej szczepień. W swoim oświadczeniu firma wymieniła również kroki, jakie poczyniła, aby zwiększyć wśród użytkowników świadomość dotyczącą pandemii. Jak wynika z danych platformy, 85 proc. korzystających z Facebooka w USA wyraża chęć zaszczepienia się. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.