REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Stymulacja ma wygrać z wirusową paniką

Nowe pakiety pomocy, ulgi w spłacaniu długów, nieoprocentowane kredyty – to nowe pomysły rządów na walkę ze skutkami epidemii.

Taro Aso, japoński minister finansów, ogłosił nowy pakiet stymulacyjny.

Foto: AFP

Giełdy na całym świecie odreagowywały we wtorek paniczną wyprzedaż z poniedziałku. Dow Jones Industrial rósł na początku sesji o 800 pkt, czyli o 3,5 proc. Niektóre europejskie indeksy giełdowe, np. włoski FTSE MIB, brytyjski FTSE 100 i francuski CAC 40, zyskiwały w ciągu wtorkowej sesji po ponad 3 proc. Cena ropy gatunku WTI rosła po południu o ponad 10 proc., do 34 USD za baryłkę.

Czas na wsparcie

Inwestorzy pozytywnie zareagowali na wizytę chińskiego prezydenta Xi Jinpinga w mieście Wuhan, będącym wcześniej największym na świecie skupiskiem zachorowań na Covid-19. Chińskie władze luzują już blokady komunikacyjne w prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan, a oficjalne dane mówią o znaczącym spadku nowych zachorowań w Chinach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA