Gospodarka - Świat

Idzie pod prąd, na stole 140 mld dolarów

Christian Hille z Deutsche Asset Management, wbrew dominującym na rynku niedźwiedzim nastrojom, uważa, że wyprzedaż amerykańskich obligacji skarbowych dobiegła końca i większość pieniędzy z puli 140 miliardów dolarów ’postanowił zaangażować w ryzykowne aktywa.
Foto: AFP

-Według nas wyprzedaż obligacji kilka tygodni temu była korektą na rynku byka  a nie początkiem rynku niedźwiedzia – wskazuje Hille, który kieruje globalnymi strategiami multi - asset.

Hille, jak informuje Bloomberg,  zwiększył zaangażowanie w ryzykowne aktywa, gdyż uważa, że inflacja w Stanach Zjednoczonych pozostanie pod kontrolą, kiedy zanikną sezonowe czynniki, a Fed, ze względu na wysokie zadłużenie kraju, ograniczy liczbę podwyżek stóp procentowych.

Zarządzający Deutsche Asset Management wykorzystuje spadki  na rynkach do zwiększania swoich „przeważających" pozycji w akcjach i na rynkach wschodzących, które jego zdaniem nadal będą zapewniały satysfakcjonujące stopy zwrotu w warunkach zsynchronizowanego wzrostu gospodarczego na świecie i mocno rosnących zysków spółek.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły