REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Revolut pozyskuje 0,5 mld USD

Brytyjski fintech w ostatniej rundzie finansowania pozyskał 0,5 mld USD, dzięki czemu osiągnął wycenę na poziomie 5,5 mld USD, co stawia go w gronie liderów w Europie.

Nikołaj Storonski, prezes Revoluta

Foto: Bloomberg

Wartość Revoluta wzrosła trzykrotnie od poprzedniej rundy finansowania przeprowadzonej w kwietniu 2018 r. Wówczas inwestorzy wycenili spółkę na 1,7 mld USD. Łącznie fintech z siedzibą w Londynie pozyskał już 0,84 mld USD i jest prawdziwym gigantem na europejskiej scenie fintechów. Jego konkurent, niemiecki fintech N26, podczas ostatniej rundy finansowania został wyceniony na 3,5 mld USD.

Runda finansowania Revoluta została przeprowadzona przez amerykańską firmę inwestycyjną TCV, która wcześniej pomagała zabrać fundusze takim spółkom, jak Netflix, Spotify czy Airbnb.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA