Gospodarka - Świat

The Independent. Emeryci na ratunek

Gospodarka Wielkiej Brytanii może wrócić do poziomu sprzed pandemii na początku 2022 r., ponieważ program szczepień doprowadzi do zniesienia obostrzeń – wynika z prognoz Banku Anglii (Bank of England).
Foto: Bloomberg

Ponadto, według wyliczeń BoE, w ubiegłym roku gospodarka na Wyspach skurczyła się o 10 proc. względem 2019 r., co jest lepszym wynikiem, niż przewidywały listopadowe prognozy. Zanim jednak dojdzie do wielkiego odbicia, następne tygodnie odznaczać się będą słabością popytu i powolnym powrotem do normalności. – Covid nadal uderza w dochody, rynek pracy i wydatki Brytyjczyków, przez co zagrożonych upadłością jest wiele firm i gospodarstw domowych – zwrócili uwagę eksperci w prognozie.

Dotychczas ponad 20 proc. dorosłych Brytyjczyków otrzymało pierwszą dawkę szczepionki. Wśród tych osób ponad 50 proc. stanowią emeryci. To właśnie oni mają napędzać gospodarkę w najbliższych tygodniach. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.