REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The Guardian: Dochodzenie SEC w Nissanie

Nissan potwierdził, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła w tej firmie dochodzenie, co zniweczyło wysiłki japońskiego koncernu samochodowego, by uniknąć skutków aresztowania jego byłego szefa Carlosa Ghosna.
Foto: Bloomberg

Ghosn został aresztowany w listopadzie na tokijskim lotnisku przez japońskie władze. Prokuratura postawiła mu zarzut ukrywania milionowych dochodów właśnie z Nissana. Nissan po tym aresztowaniu szybko usunął go ze stanowiska szefa rady nadzorczej i zapewniał, że wszelkie nieprawidłowości w finansach firmy dotyczyły tylko Ghosna i jeszcze jednego członka kadry kierowniczej.

Ghosn konsekwentnie wszystkiemu zaprzecza i nadal jest przetrzymywany w tokijskim areszcie.

W oficjalnym oświadczeniu Nissan zakomunikował: – Możemy potwierdzić, że otrzymaliśmy zapytanie z SEC i w pełni współpracujemy. Nie możemy informować o żadnych szczegółach.

Dochodzenie SEC jest we wczesnym stadium. Nadzór amerykańskiego rynku finansowego poprosił o dokumenty zarówno Nissana, jak i Ghosna. Wprawdzie akcje Nissana notowane są w Tokio, ale niektóre instrumenty finansowe tej spółki znajdują się w obrocie także na amerykańskich giełdach.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA