REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Ankieta UBS Wealth Management: Optymizm bogatych

Bogaci inwestorzy niemal jednomyślnie wyrazili optymizm co do rynkowej koniunktury w 2020 r. – wynika z badań UBS Global Wealth Management.
Foto: Fotolia

Znakomita większość, bo aż 94 proc., bogatych inwestorów spodziewa się dobrych wyników w tym roku. Takie są wnioski z ankiety przeprowadzonej wśród 4,8 tys. respondentów na całym świecie. Około dwóch trzecich wyraziło optymizm co do najbliższej przyszłości na ich własnych regionalnych rynkach, przy czym najbardziej optymistyczni byli uczestnicy ankiety ze Stanów Zjednoczonych.

Ankietę przeprowadzono 19 grudnia – 12 stycznia. Na jej wyniki miały wpływ poprawa relacji handlowych między USA i Chinami, raporty o wzroście zysków spółek, rozwój rynków wschodzących, a także tempo innowacyjności.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA