Gospodarka - Świat

The New York Times: Trump powróci na Facebooka?

Specjalna komisja, powołana do życia przez Facebooka jeszcze w ubiegłym roku, przez najbliższe trzy miesiące debatować będzie nad tym, czy Donald Trump powinien mieć możliwość powrotu na platformę.
Foto: AFP

Pomysł takiego organu pojawił się w 2018 r. po zeznaniach Marka Zuckerberga przed amerykańskim Kongresem, kiedy to założyciel platformy musiał odpowiadać na pytania dotyczące stronniczości forum oraz tego, jakie dane gromadzi na temat swoich użytkowników. W skład rady wchodzą eksperci z kilkudziesięciu państw, m.in. noblistka Tawakkol Karman czy była premier Danii Helle Thorning-Schmidt. Jak wskazują eksperci śledzący sprawę wykluczenia Donalda Trumpa, werdykt komisji nie jest jednoznaczny, a wśród osób specjalizujących się w badaniu wolności słowa ta sprawa jest trudnym precedensem. Podkreślili również, że decyzja komisji będzie miała wpływ nie tylko w USA, ale i innych państwach, gdzie rządzą konserwatywni politycy, dla których ważnym narzędziem prowadzenia polityki jest właśnie Facebook. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.