Gospodarka - Świat

Silne przeświadczenie o powstaniu bańki

Znaczna część inwestorów z aktywami o wartości powyżej 1 mln dolarów uważa, że na amerykańskim rynku akcji mamy do czynienia z „czymś na kształt bańki" – wynika z ankiety E*Trade Financial, spółki zależnej Morgan Stanley.
Foto: Bloomberg

Choć nie zamierzają oni rezygnować z walorów firm działających w sektorach ochrony zdrowia i technologii, to swoje portfele wzbogacą o akcje spółek wartościowych. Oprócz tego wśród inwestorów panuje przeświadczenie, że amerykańskie indeksy będą zwyżkować.

Niemal co drugi ankietowany stwierdził, że obecnie na amerykańskim rynku akcji powstało coś na kształt bańki, jednocześnie aż 64 proc. zapytanych sądzi, że m.in. amerykański indeks S&P 500 wzrośnie w I kw. 2021 r. o maksymalnie 5 proc. Przeświadczenie o powstaniu bańki ma być wywołane m.in. wysokimi wycenami spółek ze wspomnianych sektorów ochrony zdrowia i technologii. Wzrost indeksów ma być zasługą starań rządów dotyczących zwalczania pandemii. – Coraz więcej osób dostrzega pozytywne przesłanki, które wpłyną na poprawę gospodarki, a co za tym idzie, podbiją notowania – stwierdził Mike Loewengart, dyrektor ds. inwestycji w E*Trade Financial.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.