REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Start na zielono

Wtorkowa sesja rozpoczęła się od niewielkie wzrostu indeksu WIG20. Jak będzie dalej?
Foto: Fotorzepa, Piotr Gęsicki

Temat OFE zdominował wczorajszą sesję. Inwestorzy przez większą część dnia czekali na rozstrzygnięcia dotyczącego tego, jak będzie wyglądała reforma systemu emerytalnego. Ostatecznie okazało się, że 100 proc. aktywów z OFE ma trafić na indywidualne konta emerytalnego, jednak ma temu też towarzyszyć 15 - proc. prowizja, którą oddamy Państwu. Wariant ten dość neutralnie został przyjęty przez inwestorów. WIG20 w końcówce wczorajszych notowań zjechał pod kreskę i stracił niecałe 0,4 proc. Jak będzie wyglądała dzisiejsza sesja?

Początek dnia jest w miarę optymistyczny. WIG20 na starcie zyskał ponad 0,2 proc., co oczywiście nie przesądza o przebiegu dzisiejszych notowań, ale można uznać za światełko w tunelu.

Niewielkie zmiany indeksów obserwowaliśmy wczoraj podczas amerykańskiej części notowań. Dow Jones Industrial oraz S&P500 straciły około 0,1 proc., a w centrum uwagi inwestorów były przede wszystkim wyniki kwartalne spółek.

Zdecydowanie lepiej wypadła azjatycka część notowań. Świetnie prezentował się m.in. indeks Shanghai Composite, który tuż przed zamknięciem notowań zyskiwał ponad 2 proc. Japoński indeks Nikkei225 zyskał nieco ponad 0,2 proc.

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny to przede wszystkim odczyt niemieckiego indeksu ZEW czy też dane o produkcji przemysłowej w Stanach Zjednoczonych. Jeśli chodzi o nasz rynek, to nie wykluczone, że nadal będziemy pod wpływem wczorajszych doniesień dotyczących OFE. Do tego dochodzą jeszcze wyniki finansowe spółek.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA