REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Handel na zwolnionych obrotach

Pozytywne nastroje cały czac przeważają wśród inwestorów na warszawskiej giełdzie, ale kuleją obroty.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Kolejne godziny notowań w Warszawie upłynęły pod znakiem kontynuacji porannych zwyżek, choć przewaga z początku sesji nieco stopniała. W okolicach półmetku sesji WIG20 był notowany 0,4 proc. nad kreską. Jednocześnie wiele do życzenia pozostawia aktywność handlujących w Warszawie. To w dużej mierze efekt nieobecności amerykańskich inwestorów. Z uwagi na święto dziś nie pracuje giełda w Nowym Jorku.

Krajowym indeksom sprzyjają nastroje na zagranicznych rynkach akcji. Kupujący są głównie aktywni na rynkach wschodzących z naszej części Europy.  Zwyżki mają miejsce w Budapeszcie oraz Moskwie Jednocześnie nieco w tyle zostały największe europejskie parkiety, choć i tam przeważa kolor zielony.

W Warszawie na celowniku kupujących znalazły się największe spółki notowane w indeksie WIG20. Najbardziej okazałe zwyżki notują walory PGNiG. Gazowy gigant przekonał inwestorów lepszymi od oczekiwań szacunkowymi wynikami za IV kwartał. Dobrą passę kontynuowały notowania CD Projektu, ustanawiając nowy rekord. Wycena giełdowa producenta gier przekroczyła już 32 mld zł, co plasuje go w ścisłej czołówce najbardziej wartościowych spółek z warszawskiej giełdy. Popyt pojawił się również na papierach  spółek wydobywczych oraz banków (z wyjątkiem PKO BP). Na drugim biegunie, wśród najmocniej przecenionych, negatywnie wyróżniają się akcje CCC i koncernów energetycznych.

Pozytywne nastroje udzieliły się też handlującym na szerokim rynku. Wczesnym popołudniem większość małych i średnich spółek notowana była pod kreską. Najmocniej rozchwytywane są akcje m. in. DataWalk i Polnordu. Zarząd tej pierwszej spółki poinformował o zawarciu umowy o sprzedaży i wdrożeniu licencji wieczystej oraz wykorzystanie platformy DataWalk przez PKN Orlen. Z kolei odbicie notowań dewelopera to efekt wezwania ogłoszonego przez większościowego akcjonariusza.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA