Fundusze inwestycyjne

Fundusze: 2 mld zł do dłużnych

Wrzesień przyniósł kontynuację trendów, jakie na rynku funduszy utrzymują się od kilku miesięcy – zdecydowaną większość nowych wpłat przyjmowały fundusze obligacji.
Foto: Adobestock

W ostatnich trzech miesiącach do funduszy dłużnych klienci wpłacali po 2–3 mld zł. Wrzesień nie przyniósł większych zmian w nastawieniu uczestników funduszy do ryzyka – strategie oparte na obligacjach pozyskały i tym razem blisko 2 mld zł nowych wpłat – wynika z szacunków Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

Zgodnie z klasyfikacją IZFiA spośród funduszy dłużnych największym popytem cieszyły się fundusze uniwersalne krótkoterminowe, które pozyskały łącznie aż 1 mld zł z nowych wpłat. Do tego około 0,7 mld zł trafiło do funduszy dłużnych uniwersalnych. Z funduszy typowo skarbowych klienci stawiali na rozwiązania długoterminowe – wpłacili tam 0,3 mld zł. Strategie inwestujące głównie w skarbówki o krótszym okresie zapadalności odnotowały kilkudziesięciomilionową przewagę umorzeń, podobnie jak fundusze papierów korporacyjnych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.