Fundusze inwestycyjne TFI

Noble Funds TFI. Zarząd nie spodziewał się tak wysokiej kary

Zarząd Noble Funds TFI, które w wyniku postępowania administracyjnego dostało 10 mln zł kary od Komisji Nadzoru Finansowego, liczył na niższy wymiar sankcji.

Mariusz Staniszewski, prezes zarządu Noble Funds TFI

Foto: materiały prasowe

– Analizujemy obecnie decyzję KNF, ale już teraz możemy powiedzieć, że jesteśmy głęboko rozczarowani wysokością kary – komentuje Mariusz Staniszewski, prezes zarządu Noble Funds TFI. – Większość felernych funduszy trafiła do nas wraz z wchłonięciem Open Finance TFI. Dosłownie kilka miesięcy później wybuchła afera GetBacku, który – jak już dziś wiemy – nastawiony był na oszustwo swoich partnerów biznesowych – przypomina Staniszewski.

– Tymczasem była to firma giełdowa, posiadająca wszelkie zezwolenia do wykonywania działalności windykatora od nadzorców rynku kapitałowego – dodaje prezes Noble Funds TFI.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.