Fundusze inwestycyjne TFI

Fundusze akcji polskich mają lepsze wyniki od indeksu dużych spółek

WIG20 notuje od początku roku kilkuprocentową stratę. Znacznie lepiej wypadają mWIG40 i sWIG80. Zarządzający poświęcają im więcej uwagi, w efekcie średnie wyniki funduszy są wyższe od WIG20 i WIG.
Foto: Adobestock

Indeks dużych spółek jako jedyny z głównych indeksów GPW znajduje się w tym roku pod kreską. Co ciekawe, fundusze inwestycyjne prezentują się ogólnie lepiej od warszawskich blue chips. Zysków szukają wśród podmiotów o niższej kapitalizacji.

Modne firmy pod kreską

Średni wynik funduszy akcji polskich szerokiego rynku według ostatniej wyceny (24 marca) sięga 3,12 proc. To istotnie wyżej od WIG20, który w tym samym czasie stracił 4,23 proc. Wynik ten nie obejmuje oczywiście przeceny z czwartku, gdy indeks dużych spółek spadł do najniższych poziomów w tym roku. Z drugiej strony w piątek WIG20 mocno odreagował, a po południu notowany był na poziomie 1918 pkt, czyli sporo powyżej najwyższych poziomów z czwartku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.