Rynki zagraniczne nową ziemią obiecaną?


Inwestorzy indywidualni handlują już nie tylko na warszawskiej giełdzie. Coraz odważniej wychodzą także na zagraniczne parkiety. Tym bardziej że świat stoi dzisiaj przed nimi otworem. O ile bowiem jeszcze kilka lat temu dostęp do rynków zagranicznych był utrudniony, o tyle obecnie usługę tę można znaleźć niemal we wszystkich liczących się biurach i domach maklerskich, a handel odbywa się na podobnych zasadach jak na GPW. Coraz mniejszą barierą są także koszty dostępu czy też opracowań na temat rynków zagranicznych.
Zarejestruj się na E-Forum „Parkietu” i „Rzeczpospolitej” na stronie parkiet.com/eforum
Inwestorzy coraz chętniej więc korzystają z tej oferty, co nie dziwi w kontekście chociażby płynności zagranicznych rynków, bogatej oferty produktowej zarówno jeśli chodzi o akcje, jak również i fundusze ETF, czy też imponujących stóp zwrotu, jakie notują w ostatnich latach największe światowe rynki. Proces wychodzenia na rynki zagraniczne nasilił się dodatkowo w ostatnich miesiącach za sprawą pandemii koronawirusa, która w marcu uderzyła w rynki.
Czy więc jesteśmy obecnie świadkami exodusu inwestorów indywidualnych w kierunku zagranicznych parkietów? A może są one uzupełnieniem krajowej oferty i GPW nie ma się czego bać? Na co trzeba uważać, inwestując na rynkach zagranicznych? Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy szukać podczas panelu dyskusyjnego pt. „Inwestycje w kraju czy za granicą? Możliwości i korzyści dla inwestorów detalicznych", który odbędzie się w ramach e-Forum „Parkietu", zaplanowanego na 30 listopada. Poznamy punkt widzenia zarówno pośredników, inwestorów, jak i samej GPW.
W dyskusji udział wezmą:
· Piotr Borowski, członek zarządu warszawskiej giełdy,
· Jarosław Dominiak, prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych,
· Piotr Kozłowski, dyrektor BM Pekao,
· Grzegorz Zawada, dyrektor BM PKO BP oraz dyrektor pionu inwestycji i bankowości prywatnej w PKO BP,
· Marcin Żółtek, wiceprezes TFI PZU.