Forex

Brytyjski funt w kleszczach umowy handlowej

Tak jak można było się spodziewać, końcówka roku przynosi dalszy ciąg sagi związanej z negocjacjami między Unią Europejską a Wielką Brytanią. Rynek walutowy czeka na rozstrzygnięcia.
Foto: Bloomberg

Negocjacje między Wielką Brytanią a Unią Europejską to od dłuższego czasu niekończąca się opowieść. Pierwotnie zakładano, że ostatecznym terminem podpisania założeń do nowej umowy handlowej będzie 15 listopada. Już wcześniej wiele wskazywało na to, że terminu tego nie uda się dotrzymać. I faktycznie tak się stało. Wydaje się jednak, że funt brytyjski był na to przygotowany. Inwestorzy nauczyli się żyć z różnymi spekulacjami. Teraz jest czas na faktyczne rozstrzygnięcia.

Odporni na wstrząsy

Właściwie nie ma tygodnia, aby rynek nie otrzymał porcji nowych informacji na temat postępów, a właściwie ich braku, w rozmowach. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson stwierdził ostatnio nawet, że kraj może funkcjonować bez umowy handlowej, co mogłoby sugerować, że nadal jest dalej niż bliżej porozumienia. To jednak tylko na chwilę przełożyło się na notowania funta.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.