Forex

Typ techniczny: Dolar stracił nieco argumentów

Tydzień temu wskazywaliśmy, że Rezerwa Federalna może znowu odcisnąć swoje piętno na rynku walutowym.
Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

Tak też się stało. Brak sugestii po ostatnim posiedzeniu dotyczących zacieśnienia polityki pieniężnej sprawił, że dolar w ostatnim czasie złapał wyraźną zadyszkę. Kurs pary EUR/USD, który jeszcze kilka dni temu był w okolicach 1,1775, doszedł w pewnym momencie nawet powyżej 1,19. Początek nowego tygodnia przyniósł dalsze osłabienie amerykańskiej waluty. – Wpisuje się to w tendencję z minionego tygodnia. Ostatnie posiedzenie Fedu nie przyniosło żadnych jastrzębich komentarzy i przełomu w sprawie taperingu, przez co amerykańska waluta traciła. W zasadzie takiego obrotu spraw można było oczekiwać. Spodziewaliśmy się, że Fed będzie odwlekał decyzję dotyczącą ograniczania programu skupu aktywów tak długo, jak będzie się dało – wskazuje Łukasz Stefanik, analityk X-Trade Brokers. Ten tydzień dla głównej pary walutowej też może jednak przynieść sporo emocji. – Kluczową publikacją w tym tygodniu mogą być dane z rynku pracy w USA, ale spekulacje wokół milionowego odczytu NFP, który mógłby ruszyć dolarem, wydają się mało realne. Z kolei bilans dla strefy euro wygląda lepiej – gospodarka notuje ożywienie, a fala zakażeń koronawirusem nie wydaje się aż tak uciążliwa, aby konieczne były rozwiązania, które zastosowano wiosną. To stwarza pole do odreagowania w sierpniu notowań pary EUR/USD, które w lipcu kontynuowały trend spadkowy rozpoczęty w końcu maja – uważa Marek Rogalski, analityk walutowy DM BOŚ. Z punktu widzenia technicznego ważne będzie teraz sforsowanie okolic 1,19. Marek Rogalski wskazuje, że gdyby się to udało, to otworzy się droga do 1,1970–1,1975, czyli szczytów z czerwca. PRT

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.